Denerwuje mnie wieczne narzekani

27 marca 2013, 17:02 · Tishtar

@Tishtar:

Wiesz, fajnie jeżeli twojemu bratu się udało. Jeżeli już mamy tak rozmawiać, to mój ojciec zarabiał 3 tyś zł, matka około dwóch, żyło się dobrze. I co? Kryzys. Myślałem sobie, że mnie nie dotknie, a jednak. Obniżyli tacie pensje do prawie najniższej krajowej, wyjechał za granice, gdzie zarabia bardzo dużo, ale i tak wiecznie tam nie będzie pracował. W polsce trudno znaleźć jakąkolwiek pracę, a co dopiero dobrze płatną.

Z cieciami plac to masz racje - tacie tez obcieli z 10k o kilkadziesiat procent.

Wiesz, ja nie bronie nikomu wyjezdzac, bo lepsze to, niz siedziec na bezrobociu - denerwuje mnie jedynie wieczne narzekanie. Jak wejdziesz t doroslosc, to moze sytuacja w Polsce sie poprawi i nie bedziesz musial wyjezdzac.

0 △|▽


  Komentarze (10):


  Saiko no Higa
  27 marca 2013, 17:13

  Nie mówię o sporcie profesjonalnym tylko regularnym ruchu, który jest elementem zdrowego trybu życia... To że sport ogłupia to bzdura, ok, owszem jakieś trenowanie całymi dniami uniemożliwia naukę, ale nie o tym mówię tylko o promowaniu sportu jako hobby.

  0 △|▽


   Mr Cwaniak
   27 marca 2013, 18:00

   http://www.youtube.com/watch?v=AXAB6bTtjwo

   Wystarczy spojrzec na minę naszego kochanego premiera tuska, aż chce się pracowac do 67roku zycia...

   0 △|▽


    Aydryth
    27 marca 2013, 18:10

    Jeżeli Polacy nadal będą mieli takie podejście do swojego kraju, to faktycznie nie wróżę Polsce świetlanej przyszłości. To my pracujemy na opinię naszego narodu, jak i nas samych wśród innych krajów. To my jesteśmy reprezentacją Polski w świecie. Nie zapominajcie o tym.

    0 △|▽


     Mateusiak
     27 marca 2013, 18:11

     Taki kibol zabije murzyna a już cała Ameryka będzie brała za całokształt.

     0 △|▽


      Bon Voyage
      27 marca 2013, 18:42

      Bardziej od tej całej gospodarki i polityki przytłacza mnie klimat... To jakieś nieporozumienie, że prawdziwe ciepełko jest przez tak naprawdę 1/3 roku, a to, co się teraz wyprawia to już w ogóle jedno wielkie nieporozumienie, przez ten śnieg czuję się, jakby był 27 lutego, a nie marca.........................

      0 △|▽


       Mr Cwaniak
       27 marca 2013, 18:47

       Co racja to racja, ale przeciez to chyba (?) dla mnie/nas lepiej zeby bardziej popracowac nad klatą i bickiem by sie pokazac.

       0 △|▽


        Teyal
        27 marca 2013, 19:03

        Ja może zacznę od sprawy UE, bo widzę, że to ostatnio dosyć popularny temat. Coraz więcej ludzi zaczyna być eurosceptykami. Typowa postawa niektórych ludzi - jak jest dobrze to korzystajmy ze wszystkiego, wykorzystajmy jak najbardziej, natomiast jak coś powoli zaczyna iść nie tak, to tego nie chcą zmienić, tylko chcą opuścić. Naprawdę mnie to śmieszy, UE była i nadal jest naprawdę świetnym tworem mimo, że powoli zaczyna zbaczać na zły tor. Powinniśmy się za to wziąć, ogarnąć, zmienić i z powrotem zacząć korzystać. Unia stwarza mnóstwo możliwości, ma ogromny potencjał, szkoda co prawda, że go w pełni nie wykorzystuje. Zniesienie ceł, otwarcie granic, powstawanie nowych miejsc pracy, integracja między państwami, połączenie i usprawnienie systemów bankowości, prawnych, walutowych, wolny przepływ kapitału, duża konkurencja, a wiadomo, ze im większa tym lepiej. W najbliższym czasie również planowane jest wprowadzenie wolnego handlu UE-USA, kolejne zniesienie barier. Jedne z wielu rzeczy, które należy zrobić, to zastopować socjalistyczne zapędy, które w UE i jej państwach członkowskich występują oraz zmienić niewybieralne najważniejsze stanowiska w UE na wybieralne. Zacznijmy do cholery zmieniać, a nie tylko narzekać, bo wiele tracimy.

        Bakłażan napisał(a):

        Dokładnie, przecież mamy bardzo inteligentnych i mądrych internautów, którzy wiedzą co najlepsze dla Polski i jak rządzić. Za kilka/kilkanaście lat będziemy się cieszyć, że ich mieliśmy jak będą startować na wyborach... 😲

        Ogólnie wszyscy się mądrzą, a robić ni ma komu, choć nie twierdzę że jest dobrze.

        Bardzo dobrze posumowane to, co się dzieje.

        Jeszcze jedna sprawa, nie zatracajmy swojej kultury, bo mimo, że wszyscy jesteśmy Europejczykami to mamy jeszcze własne kultury. Wszystkie państwa mają się integrować, współpracować, łączyć ale nie mieszać w szarą masę. Uwielbiam motto UE - united in diversity czyli zjednoczeni w różnorodności, to jak Europa powinna wyglądać.

        1 △|▽

        • Tishtar (+1): True that.

        Bon Voyage
        27 marca 2013, 19:12

        Ćwiczę cały czas pomimo tej beznadziejnej pogody i przeskoków temperaturowych, od których co chwilę mam jakiś katarek albo boli mnie gardło...

        0 △|▽


         Tishtar
         27 marca 2013, 19:21

         Nie sposób mi sie z Toba nie zgodzić. Jutro dostaniesz plusa, dzis wykorzystalem juz.

         Jedyne co mi nie pasuje w obecnym modelu, to wszechobecna eurokracja - tylu urzedasow nie majacych bladego pojecia, ze to szok. Ci wlasnie urzednicy zniszczyli cala Cypryjska gospodarke - przez decyzje Europejskich urzedasow ludzie nie moga wyplacac pieniedzy z bankow, zabrano czesc pieniedzy z ich kont, zatrzymano caly import i pogrążono niegdys raj podatkowy i gospodarczy w chaosie.

         Cypr - czyli jak kilka dni zrujnowac gospodarke, ktora budowano dziesiatki lat przez decyzje jednego urzedasa.

         0 △|▽


          Killeras
          27 marca 2013, 19:28

          Pieniądze nie mają teraz pokrycia w złocie... Wiesz co się przez to dzieje? Jeśli przyjmiemy Euro i nagle zacznie się unia sypać to zostaniemy z plikiem papierków którymi będziesz mógł sobie podetrzeć... Dlatego pozostanie przy złotym to dobry krok, bo w jakimś stopniu zostajemy niezależni. To samo z bankami i kapitałem. Kupujesz akcje Unii(załóżmy, że takie istnieją) za 100zł i czekasz na zysk... Unia się rozpada i ty zostajesz z kwitkiem, który też jest nic nie warty...

          Zmienić niewybieralne na wybieralne? Nastanie totalna anarchia, bo 90% ludzi nie będzie wiedzieć na kogo głosuje!

          0 △|▽