Prawo UE jest źle pisane

6 kwietnia 2013, 19:59 · Earnil

Kilka przykładów. Prawo UE jest źle pisane - trudne i mało przejrzyste a do tego zbytnio rozbudowane.

Dotacje i podatki zaburzają gospodarkę - na rynku utrzymują się nie przedsiębiorstwa najsilniejsze, ale te które piszą podania o dotacje. Ograniczanie emisji CO2 - służy tylko i wyłącznie handlowi limitami. Inwigilacja obywateli - INDECT chociażby. Dotacje które dostajemy nie są za darmo - musieliśmy najpierw grubą kasę do UE włożyć, żeby teraz otrzymywać dotacje które nie równają się początkowemu wkładowi. Potężna biurokracja w UE cały czas się rozrasta. UE narzuca nam co ma robić demokratycznie wybrany rząd - bo prawo europejskie stoi ponad narodowym, demokracja w UE to mrzonka. Interesujący jest także fakt że Cypr był najbardziej rozwijającą się gospodarką w Europie przed wejściem do UE, teraz stoi na krawędzi bankructwa. Niemcy i reszta największych graczy narzucają warunki reszcie - a nie wszyscy są w stanie dotrzymać im kroku. UE to taki ZSRR naszych czasów i tak też się rozpadnie, prędzej czy później.

1 △|▽

 • Deseven (+1)

Komentarze (11):


Chore Melodie
6 kwietnia 2013, 20:07

Lepiej bym tego nie ujął, Unia Jehwropejska to jest wrzut na zdrowym ciele społeczeństwa.

"Interesujący jest także fakt że Cypr był najbardziej rozwijającą się gospodarką przed wejściem do UE, teraz stoi na krawędzi bankructwa."

Dokładnie, ale nie tylko Cypr, przecież Niemcy przed wejściem do uni miały gospodarkę +7-8% a teraz jest to -1 😁

2 △|▽

 • Deseven (+1)
 • Earnil (+1): Państwo opiekuńcze+imigranci

Deseven
6 kwietnia 2013, 20:14

"UE to taki ZSRR naszych czasów i tak też się rozpadnie, prędzej czy później." Tu masz świętą rację, Unia działa tak samo jak ZSRR, zabrała bogatym i zrobiła wszystkich równymi, czyli biednymi, a to dopiero początek działalności tego przegniłego tworu.

0 △|▽


  Teyal
  6 kwietnia 2013, 20:16

  Co do prawa UE - w większości właśnie tak jest, masz rację. Co do podatków - tutaj też masz rację, powinny być jak najniższe, to są podstawy ekonomii, każdy, kto miał jakąś z nią styczność wie, że nie mogą być wysokie, bo daje to opłakane skutki. Ale podatków nie ustala UE, tylko rządy państw członkowskich. Co do dotacji nie masz racji, pieniędzy z budżetu UE na chwilę obecną dostajemy więcej niż dajemy, inna sprawa, że niedługo będzie na odwrót, ale w tym momencie właśnie tak jest. Prawdą natomiast jest, że czasem warunki uzyskania takiej dotacji są idiotyczne i to należałoby zmienić. Biurokracja - też masz rację, powinno się ją zmniejszyć, nie tylko europejską, ale przede wszystkim tą państwową. Cypr, Grecja, Hiszpania i inne państwa są bankrutami ze swojej winy i potwierdziły, że model państwa opiekuńczego jest zły i rozpada się w momencie, w którym zaczyna brakować pieniędzy. A jeśli chodzi o resztę, to tak jak napisałem stronę wcześniej, Europa powinna podążać za mottem UE jakim jest "United in diversity" aniżeli się od niego oddalać. Unia się rozpadnie, bynajmniej nie w najbliższym czasie.

  @UP: Tutaj racja, też o tym pisałem, w Unii trzeba zlikwidować socjalistyczne zapędy i iść w kierunku kapitalizmu w każdym państwie członkowskim i wszystko będzie w porządku.

  0 △|▽


   Earnil
   6 kwietnia 2013, 20:22

   Integracja w UE jest za ścisła. Europa narodów oparta na wolnej współpracy i handlu bez jakichkolwiek większych zobowiązań i zacieśnianiu współpracy jeszcze by przeszła, ale teraz to już niemożliwe i należy się tego pozbyć jak najszybciej, także by odzyskać suwerenność.

   0 △|▽


    Mateusiak
    16 kwietnia 2013, 21:31

    Odświeżam.

    0 △|▽


     jbl
     17 kwietnia 2013, 20:31

     Naród , narodem . Popatrzcie na naszą reprezentację w piłkę nożną !

     Jak oglądam mecz to mi się odechciewa mieszkać w tym kraju .

     Baranie, a czy Polska to tylko piłka nożna?

     I śmieszy mnie gadka o tym, że w naszym kraju nie ma kto rządzić, jest kto tylko nie chce wam się szukać. Lepiej narzekać na Tuska w internecie.

     0 △|▽


      MRWaćkowski
      17 kwietnia 2013, 22:11

      Ha! Równie dobrze mogłeś się urodzić w jakiejś Ugandzie, czego jako jedynemu tobie życzę w następnym wcieleniu, ciesz się że jesteś w Polsce. Masz co jeść? Z tego co wiem twoi rodzicie mają hajsy więc ty najpewniej nie masz problemu z pieprzoną Polską biedą.

      Pamiętaj, jakkolwiek by nie było, zawsze może być gorzej.

      Dobranoc.

      2 △|▽

      • Mastran Angelo (+1)
      • jbl (+1)

      Pithea Deirad
      18 kwietnia 2013, 14:09

      Będe pracował w Niemczech akurat mam 40km do Forstu.

      0 △|▽


       Killeras
       18 kwietnia 2013, 14:48

       Jak dla ciebie jedzenie i zapewnienie najniższych potrzeb jest jedynym celem i sensem życia...

       "rodzicie mają hajsy więc ty najpewniej nie masz problemu z pieprzoną Polską biedą. "

       A ty peniesz masz z tą naszą soloną polską biedą tyle do czynienia. Ale czekaj! Przecież dla ciebie najważniejsze jest żeby coś do garka złożyć, więc po co ci "hajsy" i luksusy?

       0 △|▽


        Control Alt Delete
        18 kwietnia 2013, 14:51

        @Hawai:

        Nie stać nas na bilety lotnicze dlatego ten kraj jeszcze istnieje

        Kogo nie stać tego nie stać.

        Jeśli pracujesz w hurtowni jakiejś to nie ma się co dziwić, że nie zarabiasz grubej kasy.

        Dużo zarabiają u nas architekci, tynkarze, murarze, informatycy, elektrycy czasami archeolodzy i niektórzy lekarze 😁. Stać mnie, żeby za swoje wyjechać za granice palić cygara bo dobrze ukierunkowałem zawód. Wszystko od tego zależy. Teraz co prawda mieszkam w Wielkiej Brytanii ale też zaczynałem w Polsce i powiem, że to zależy gdzie pracujesz. Nie wyjechałem z kraju ze względu na słabe zarobki tylko ogólny brak pracy.

        _

        0 △|▽


         MRWaćkowski
         18 kwietnia 2013, 16:55

         Wolę to przemilczeć...

         0 △|▽