Stworzenie świata

16 października 2014, 18:12 · Vitto Corleone

Witam. Ostatnio zafascynowałem się oglądaniem Discovery i jestem w szoku. Życie zaczyna mnie przerażać. Chciałbym podjąć się trudnych kwestii w tym temacie, jak chociażby temat religii.

Więcej...

Chcę żyć wiecznie

16 października 2014, 18:38 · Vitto Corleone

Ale czy ten ktoś pomyślał o wszystkim? Toteż góry, wszystkie struktury człowieka, wszystkie warstwy atmosfery, idealnie krążąca Ziemia(doskonała temperatura), CAŁY WSZECHŚWIAT, wszystkie organizmy Ziemi. Ale też zapytam, co był PRZED stwórcą?? To jest nurtujące. Ile wszechświat ma lat. lol. To mnie najbardziej zastanawia. Co jest źródłem wszystkiego? Czy szansa.. no nie wiem. Widząc w tym programie jak wszystko po kolei powstawało to zachodzę o zawrót głowy. A być może tam na górze wszystko szybciej leci?

Więcej...

Masturbacja

16 października 2014, 19:01 · Jabłkovy

Mieliśmy na religii kiedyś dyskusję o masturbacji, gość upierał się, że to grzech, ale rozumiał nasze argumenty.

Więcej...

Manipulacje

16 października 2014, 19:25 · Vitto Corleone

No w sumie tak, ale jako główny przywódca, zarządca to on jest wszystkiemu winny. Jego ludzie to cała układanka. Zresztą mądrze manipulował wykorzystując niejednokrotnie tv i radio.

Więcej...

Miłości nie można odebrać

16 października 2014, 21:58 · Bon Voyage

W jaki sposób niby można odebrać komuś miłość?

Więcej...

Siła argumentu

16 października 2014, 23:17 · Bon Voyage

O, kolejny, typowo-nowo-schematyczny random <3

Nigdzie w poprzednim poście Cię nie obraziłem, ani nie zasugerowałem, żebyś się do kogokolwiek z tych grup zaliczał, a żeby rozwiać wątpliwości napisałem, że szanuję rozmówcę i starałem się to zrobić w sposób wyjątkowo grzeczny. Siła argumentu Cię chyba przyparła, bo zacząłeś mnie obrażać i walić teksty w stylu "mnie rozśmieszyło to co napisałeś :lezka", może jakieś bardziej merytoryczne treści?

Więcej...

Sytuacja w islamie

13 listopada 2014, 17:35 · Povero

A krucjaty? Chyba o nich zapomniałeś.

Więcej...

Praca i rodzina - oto sens życia

14 listopada 2014, 02:00 · Sir Bydlak

Sensem naszego życia jest praca i w przyszłości rodzina. Dla wielu hobby, religia itp., jednak wszystko kręci się wokół tych dwóch pierwszych wymienionych.

Więcej...

W co wierzą naukowcy?

15 listopada 2014, 09:26 · Killeras

Einstein był żydem, a Arystoteles urodził się przed Chrystusem. Nie można się przyczepić tylko do Newtona, ale on też był bardziej chrześcijaninem niż katolikiem. Jak już szukamy katolików-naukowców to prędzej można podać Mendla(mnich, który wymyślił teorie dziedziczenia cech i zapoczątkował badania nad genetyką) i Kopernika.

Więcej...

Religie, a stworzenie świata wg naukowców

15 listopada 2014, 13:04 · Earendur

Które? To są informacje, które nabyłem w trakcie swoich studiów i w ramach własnego rozwoju. Także wiele rzeczy wiem poprzez profesorów, wiele przeczytałem po łebkach w różnych książkach, część w internecie. Nie masz co liczyć na jedną, konkretną książkę obejmującą taki temat... Przynajmniej ja się z taką nie spotkałem.

Więcej...