Sytuacja w islamie

13 listopada 2014, 17:35 · Povero

A krucjaty? Chyba o nich zapomniałeś.

Mnie osobiście bardzo smuci sytuacja w Islamie. Jest tam 5 filarów wiary: wyznanie wiary, modlitwa, jałmużna, post i pielgrzymka do Mekki przynajmniej raz w życiu. Jacyś fanatycy postanowili dodać do tego dżihad, "świętą wojnę", przez co Muzułmanie wierzą, że zabicie niewiernego zapewni im miejsce w raju. Jednak z drugiej strony, nie do końca należy winić takich ludzi za to, że kogoś zabili. Żeby ocenić, czy czyn jest dobry, czy zły, najpierw musimy ocenić 3 rzeczy: intencję, działanie i skutki. Taki człowiek, chociaż czyni źle, ma dobre intencje - myśli, że to co robi jest chwalebne, a myślenie to nie jest winą jego, tylko osób, które mu to wpoiły, religii itd. Ostatnio zastanawiałem się w podobnym kontekście o różnych ludziach związanych z wojną, np. o Hitlerze.

0 △|▽


Komentarze (6):


Felrezis
13 listopada 2014, 17:40

ateisci vs chrzescijanie piekne, az uronilem lezke. te forum nigdy nie przestanie mnie zadziwiac

popcorn wincyj wincyj

niech sie wypowiedza jeszcze jacys poganie, plis

przedłużanie włosów praga południe

0 △|▽


  Mustangx
  13 listopada 2014, 17:49

  Krucjaty to jest to samo. W tym okresie coraz więcej państw przyjmowało chrześcijaństwo, co prowadziło to tego że w okolicy niektórych państw znajdowały się w większości kraje chrześcijańskie. I powstał problem, wojowie jak zwykle chcieli gwałcić i rabować ale nie było kogo. Przecież nie najedziemy państwa sąsiedniego, bo jak to zrobimy to cesarz i papież to potępi. I krucjaty były genialnym pomysłem, bo wojowie nie musieli najeżdżać na sąsiadów, mogli zaspokoić swoje potrzeby bez konfliktów między państwami. Ty myślisz że robili to fanatycznie, "w imię Boga"? Światem od zawsze rządziła władza i pieniądze

  0 △|▽


   Felrezis
   13 listopada 2014, 17:51

   chrzescijanstwo przypadkiem zdominowalo swiat hehehe

   ps to prawda

   0 △|▽


    Povero
    13 listopada 2014, 17:55

    Nie, nie myślę tak. Pamiętaj jednak, że oprócz posiadania pretekstu do najazdów, rycerzami kierowała także możliwość uzyskania odpustów, a także prestiż (nie wiem, czy użyłem dobrego słowa).

    0 △|▽


     Earendur
     13 listopada 2014, 22:57

     Co wy tam wiecie o krucjatach. to wspaniały epizod w historii Europy, z której my wszyscy powinniśmy być dumni. Ale nie to jest tematem, więc nie będę tego rozwijał.

     @newfag:

     Mówienie, że religia jest winna temu, że przez nią powstają wojny, jest chore. Czy jeżeli dwóch chłopaków pobije się między sobą o atrakcyjną dziewczynę, to czy jest to wina tej dziewczyny, że jest atrakcyjna? Pomyśl trochę...

     0 △|▽


      Rassy
      13 listopada 2014, 23:09

      Nie chce mi się przeglądać całego tematu, ale mnie zastanawia skąd się wszystko wzięło.

      Jeśli wszystko stworzył Bóg-skąd się on wziął? Co się działo przed tym jak on istniał? Co się działo na samym początku? W ogóle był jakiś początek?

      Jeśli wszystko stworzył wybuch (biologia)- to samo co u góry...

      0 △|▽