Tradycja

30 czerwca 2015, 19:42 · Starek

prawica to nic złego, tradycja to rzecz ważna, prawie każdy obywatel innego kraju niż polska jak powie że jest dumny z bycia X to jest super i nikt go nie krytykuje u Nas od razu ueaeas cebulak prawak etc. "lewa" strona w polszy jest równie rakowa jak prawa światopoglądowo i jakkolwiek, po jednej i drugiej stronie liczba głupoty niebotyczna. Nomenklatura prawicy i lewicy w Polsce to tragedia, bo ja jestem za rozwiązaniami liberalnymi jak i socjalnymi, w kwestii gospodarki, winc dla cześci prawicowców jestem komunista socjalista lewak, a dla lewicowców jestem demagog skund pieniądze zabijał bym bezrobotnych 😝 itp. Lubie polską tradycje, kulturę i folklor i uważam że kultywowanie tego to bardzo dobra rzecz, czyli dla lewaka jestem już ultra prawica, ale jednak jestem za tym żeby kwestie małżeństw(legalny konkubinat na prawach równych małżeńskich) osób homoseksualnych były uregulowane, bo to zwyczajnie zamyka popularny medialnie temat zastępczy 😉

@Aki:

akurat wizje boga mam podobną do Ciebie. 🙂

zbaczamy z tematu troche chybe keszke w meszke

0 △|▽

Tolerancja
Poprzedni wpis
Patriotyzm
Następny wpis

Komentarze (7):


Hepatoil
30 czerwca 2015, 19:45

"Mam przeczucie, że czymś się od ciebie zarażę."

Jeszcze lepszy gościu.

0 △|▽


  asghan
  30 czerwca 2015, 19:46

  prawie kazdy

  masz na mysli kogo?

  amerykanow, gdzie czwarta czesc bialej populacji przeprasza za to, ze sa białymi amerykanami i w dodatku mezczyznami?

  Anglikow, ktorzy co i rusz nawzajem sobie wypominaja jak bardzo zepsuli caly swiat i jacy sa okropni?

  ktora czesc cywilizowanego zachodniego swiata masz tu na mysli?

  polityka w dzisiejszych czasach to słaba rzecz

  poglady społeczne sa niepotrzebnie mieszane z ekonomicznymi i gospodarczymi zeby przyciagnac wieksza liczbe ludzi ktorym takie poglady byly do glowy wbijane przez srodowisko z jakiego pochodza przez cale zycie.

  0 △|▽


   Starek
   30 czerwca 2015, 20:24

   Grecy, Włosi Kanada, Australia, Austria, Dania, USA(twój argument ni jak sie ma to patriotyzmu, poza tym jest trochę wątpliwej jakości), Nowa Zelandia. Całkiem spora część tego "zachodniego świata" zważając że w/w kraje są bardzo wysoko w liście where to born

   a taka Rosja gdzie w sumie ludzi edukuje się na patriotów dając "swoją" wersje historii itp. była w środku tabeli przeważnie 😝XD

   Badania ISSP, NORC oraz liczne badania niezależne klasyfikują w/w kraje w top 10 pod względem dumy narodowej i poczucia patriotyzmu, pominięte w badaniach są kraje afrykańskie i większość azjatyckich( ze względu na dyktatury tu dzież inne ustroje pt. obraź kraj kołchoz ) Wysoko co mnie dziwi pojawia się często Wenezuela(choć to akurat nieważne)

   Do najmniej Patriotycznych Powtarzają się Argentyna, Polska, Niemcy(tu w badaniach często mowa o Hitlerze)

   Przy czym Norc dał Polske bardzo nisko.

   W amerycje jak powiesz gad bles murica nikt cię od faszystów, katoli itp. nie wyzwie w Polsce z podobnym hasłem już taką łatkę dostaniesz.

   W Polsce na siłę foruje się "zachodni kosmopolityzm" który defacto występuje w niewielu krajach "zachodnich"

   2 część twojej wypowiedzi podbijam.

   1 △|▽

   • Cloud Deid (+1)

   Hepatoil
   30 czerwca 2015, 20:37

   Należy wyplenić u nas cebulactwo umysłowe, tyle. Horyzonty myślowe niektórych mnie przerażają.

   0 △|▽


    asghan
    30 czerwca 2015, 20:47

    cmon, polska tez ma cala mase takich patriotow jak USA czy NZ, po prostu w USA nie widac az tak tej wokalnej grupy jęczącej ze USA jest okropne, okrutne, wywołało każdą pojedynczą wojnę (widac to tylko w bardziej lewicowych mediach), zreszta to sposob myslenia z ostatnich pieciu lat, niektorzy po prostu lubia sie samobiczować (i jest to odpowiedz na ten caly superpatriotyzm ktory byl wbijany za czasow busha)

    w ameryce nikt ci nie przypnie takiej łatki? na prawde? rozmijamy sie w mediach ktore ogladamy. Kazde internetowe media usa teraz jecza ze ich politycy caly czas powtarzaja "god bless america", niektorzy ludzie nawet mowia ze USA to panstwo policyjne, cmon

    @Hepatoil:

    ta wypowiedz wniosła do rozmowy niesamowicie wiele. Chcesz sie moze podzielic jeszcze jakims inteligentną (i jakże zabawną) sentencją?

    0 △|▽


     Hepatoil
     30 czerwca 2015, 20:54

     Ta. Jak dla mnie nasza polityka wobec rodzimej historii skupia się tylko na gloryfikowaniu powstań, w większości przegranych.

     A o mijającej właśnie rocznicy bitwy pod Beresteczkiem mało kto pamięta.

     Czy mi się zdaje, czy polska racja stanu to min. robienie z siebie kaleki w kontekście historycznym, czy wręcz na odwrót, a może nie potrafimy trzeźwo oceniać faktów?

     Czy my mamy takie coś jak"polska racja stanu"?

     Jeżeli się w czymś mylę, to popraw, czy wyjaśnij.

     0 △|▽


      asghan
      30 czerwca 2015, 20:56

      nie wiem, na historie zwracam jakos mniej uwagi niz na sprawy polityki zagranicznej, ekonomii i gospodarki (i problemy socjalne), bo nie wplywa na mnie w tym momencie i nie ma sposobu by ja zmienic lub naprawic, wiec sie w jej sprawie nie wypowiem.

      0 △|▽